Az Ipar 4.0 program a feldolgozóipar és IKT szolgáltatási szektor intelligens eszközökre épülő digitalizációs átalakítását kívánja támogatni elsősorban a kis- és középvállalkozások minőségi megújítása, versenyképességük javítása céljából. Keretösszeg: 1,5 milliárd Ft.
A Gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért Felelős Államtitkárság tájékoztatást adott közzé az Ipar 4.0 program keretében nyújtott támogatások igénylésének 2018. évi feltételeiről. A program célja, hogy az Ipar 4.0 Iparfejlesztési Stratégia megvalósításához olyan eszközt adjon a Kormányzat kezébe, amely az Irinyi Tervhez illeszkedve a valós piaci igények mentén, új megközelítéssel, a nemzetközi trendeknek megfelelően támogatja az ipar intelligens eszközökre épülő digitalizációs átalakítását.
Az előirányzat célja az Ipar 4.0 program keretében az alábbi területeken megvalósuló fejlesztések támogatása, együttműködések és hálózatok kialakítása:
- Gyártáshoz kapcsolódó belső logisztikai folyamatok automatizálása, horizontális, és vertikális rendszerintegráció
- Felhő alapú technológiák továbbfejlesztése, felhasználása a gyártási, és logisztikai folyamatokban
- Intelligens mechatronikai rendszerek (autonóm robotok; autonóm járművek (AGV) kialakítása, rendszerbe állítása a gyártás és logisztika területén
- Additív gyártási technológiák alkalmazása, továbbfejlesztése
- Az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform munkacsoportja által kidolgozott koncepció alapján megvalósuló projektek
Támogatásban részesíthetők köre: mikro- kis és középvállalkozás, nagyvállalat, felsőoktatási vagy közoktatási, köznevelési intézmény. Felsőoktatási-, vagy közoktatási, köznevelési intézmény önállóan nem, csak nagyvállalattal, és KKV-val alkotott konzorcium tagjaként nyújthat be támogatási kérelmet, részesülhet támogatásban. A nagyvállalat vagy felsőoktatási intézmény vagy közoktatási, köznevelési intézmény és a hozzá kapcsolódó mikro-, kis- és középvállalkozások által együttesen megvalósítandó fejlesztéseket ezen előirányzat keretében összefoglalóan projektnek nevezzük, amely a konzorciumi tagok által megvalósítandó részprojektekből áll össze.
A rendelkezésre álló forrás: 1,5 milliárd Ft.
Határidők: A 2018. évi keret vonatkozásában támogatási kérelem benyújtására 2018. október 15-ig van lehetőség. A tervezett fejlesztés megvalósulásának dátuma nem lehet későbbi, mint 2019. május 15. Az előirányzat 2018. évi kereteinek terhére támogatási szerződés megkötésére 2018. december 31-ig van lehetőség, amely alapján támogatás kifizetésére 2019. június 30-ig kell, hogy sor kerüljön.
A részletes tájékoztató letölthető a kormány honlapjáról: Az Ipar 4.0 program keretében nyújtott támogatások igénylésének 2018. évi feltételei
Vissza