Vállalkozások humánpolitikáját fejlesztő tanácsadási alkalmunk 2019. február 13-án, 9 órai kezdettel, Miskolcon a Megyeháza Szemere termében kerül megrendezésre.
Elsősorban azon vállalkozások részvételére számítunk, akik munkahelyteremtő beruházást terveznek, befektetési lehetőséget keresnek, illetve munkaerőhiánnyal küzdenek. A munkaerőpiac egyéb helyi szereplőinek is részvételi lehetőséget biztosítunk (pl.: munkaerő-piaci szolgáltatásokat biztosító szervezetek, érdekképviseletek, civil szervezetek), akik a tervezett tevékenységek céljainak megvalósulását szakmai tapasztalatukkal támogatni tudják.
A rendezvény minden, a megyében működő vállalkozás és foglalkoztató számára nyitott; a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken tehet meg:
A február 13-ai tanácsadás témái:
- Kiberfenyegetések és kibervédelem.
Mitől kell a leginkább a cégeknek tartani Magyarországon? Mit keresnek a hackerek a cégeknél, pontosan mit akarnak megszerezni? Hogyan lehet ez ellen védekezni? Hol tart az állami szabályozás? - A rendezvényen ezekre a kérdésekre adunk válaszokat.
- A közelmúlt munkajogi változásainak ismertetése.
A tanácsadási nap két részből áll: a délelőtt során egy 3 órás, előadásokra épülő tanácsadásra kerül sor, majd ezt követően – egy rövid szünet után – szintén 3 óra áll rendelkezésre egyéni konzultációra, amelyre vonatkozó részvételi szándékát a regisztrációkor előzetesen kérjük jelezni szíveskedjen.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat megbízásából a megyei paktum projekt keretében az Ex Ante Tanácsadó Iroda Kft. és az OKT-FULL Tanácsadó Kft. konzorciuma biztosítja a tanácsadói szolgáltatást.
A tanácsadási tevékenység elsődleges célja munkaerő-piaci és foglalkoztatási információk nyújtása és megismertetése, illetve foglalkoztatás-bővítés ösztönzése (célcsoporti foglalkoztatás elősegítése), vállalkozások HR feladataival foglalkozó munkatársak közötti együttműködés kialakítása, illetve számukra tanácsadás nyújtása. Ennek keretében valósul meg:
· az álláskeresői igények, illetve a vállalati foglalkoztatási igények összehangolása,
· az atipikus foglalkoztatási megoldások alkalmazásával kapcsolatos tapasztalatok megosztása,
· az aktuális munkajogi helyzetek átbeszélése, valamint
· a közös szakképzési, képzési elvárások megfogalmazása.
2019-ben is folytatódik a vállalkozások felkutatása, megkeresése:
· a tanácsadási rendezvénysorozat népszerűsítése a munkáltatóknál;
· az adott partnerrel való kapcsolaton keresztül eljutni további partnerekhez, munkáltatókhoz;
· személyes kapcsolatok mobilizálása
A csoportos tanácsadás részeként az információ átadás tematikus előadásokon és műhelyfoglalkozásokon keresztül, illetve jó gyakorlatok bemutatásán keresztül valósul meg. A csoportos tanácsadási napokon a résztvevők számára lehetőséget biztosítunk egymás kölcsönös megismerésére és partnertalálkozók szervezésén keresztül az egyéni kapcsolatépítésre, tapasztalatcserére is.
A tanácsadási alkalmak általános felépítése:
- Törvényi aktualitások bemutatása
- Pályázati/támogatási lehetőségek bemutatása, információnyújtás
- Projekt, esettanulmány, jó gyakorlat bemutatása
- Kutatási eredmény/módszertan bemutatása
- Szakmai újdonságok/ érdekességek/ fejlődési trendek bemutatása.
További kérdéseikkel, javaslataikkal forduljanak hozzánk bizalommal a bazhumanpolitika@exante.hu címen.
Vissza