
A Megyei Paktum szeptemberi rendezvénye a PVC mûanyag termékek elõállításával és forgalmazásával foglalkozó Ongropack Kft. telephelyén került megrendezésre Szirmabesenyõn.
Nagy Endre HR és kommunikációs menedzser beszélt az 1993-ban alakult cég történetérõl, bemutatta az üzemcsarnokokat és a gyártási folyamatokat is megtekintették a résztvevõk.
Beszélt arról, hogy a jelenleg 300 fõt alkalmazó vállalatnál évi 5 % a fluktuáció van. Elmondta, hogy az interjúk alapján a fluktuáció okai az elmúlt években arra vezethetõk vissza, hogy részben külföldre mentek munkát vállalni; részben más megyei vállalatokhoz mentek a munkavállalók.
Néhány jó gyakorlatot is megosztott a részvevõkkel, melyek a következõk: szellemi dolgozóknál törzsidõ alkalmazása, munkaidõkeret bevezetése, mûszakokban mentorok, tréningek a munkavállalóknak, a túlórák minden hónapban kifizetésre kerülnek, személyes karrier és jövõcél minden emberre vonatkozóan, egyedi céges ajándékok, lakhatási és utazási támogatás, szociális segély, ajándékutalvány, pozitív visszajelzések, munkakörök rotációja, vezetõi utánpótlás, élményalapú munkavállalás, hatékony reagálás a problémákra, megváltozott munkaképességûek foglalkoztatása, munkavállalóik képzése a munkahelyi tevékenységekre, duális képzések, diákmunkások alkalmazása, 6 havonta béremelés.
Horváth-Karip Krisztina, az Ex Ante Tanácsadó Iroda tanácsadója munkaerõ megtartásról szóló elõadásának bevezetõjében elmondta, hogy a megyei paktum keretében valósul meg a rendezvény, majd a munkaerõhiány okait vette górcsõ alá a résztvevõkkel közösen. Beszélt a hátrányos helyzetûek integrálásáról, amely sok nehézségbe ütközik. Szóba kerültek a generációs konfliktusok is: mindenkinek változnia kellene. Ez követõen jó gyakorlatokat mutatott be toborzásra, humánerõforrásfejlesztésre.
A HR tanácsadási rendezvényünk következõ alkalma 2019. október 24-én Miskolcon a Megyeházán kerül megrendezésre, a HR digitalizáció szerepe a cégek hatékonyságában témakörben.