BAZ Foglalkoztatási Paktum > A Vöröskereszt jó gyakorlatai a szociális gazdaság területen2020. augusztus 3. (hétfő) 09:30news/257_0_300x199xffffff.jpg

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Foglalkoztatási és Gazdaságfejlesztési Paktum augusztusi alkalma szociális gazdaság fejlesztése témakörben:

2020. augusztus 7-én, 9 órai kezdettel, Miskolcon a Megyeháza Szemere termében (Miskolc, Városház tér 1.) valósul meg.

 

 

 

A tanácsadás alkalmával megismerhetik a társadalmi vállalkozások definícióját, a Vöröskereszt lehetőségeit és jó gyakorlatait. Bemutatásra kerül a Kis-Hortobágy Major Szociális Farm és a Tű, Cérna, Szeretet társadalmi vállalkozás mindennapi működése, a Vöröskereszt szerepe az új típusú szociális segítségnyújtásban - különös tekintettel a megváltozott munkaképességűek képzésére és munkába állítására. A résztvevők tájékozódhatnak a bemutatott társadalmi vállalkozások termékeinek előállítási folyamatairól és egyben lehetőség nyílik a termékek kipróbálására is.

A tanácsadás témája:

A Vöröskereszt lehetőségei és jó gyakorlatai:

 

Kis-Hortobágy Major Szociális Farm bemutatása

-Új munkahelyek létrehozásának jelentősége Mezőcsáton

-Megváltozott munkaképességű emberek képzése és munkába állítása

-Prémium termékek előállítása - a célhoz vezető út

-Gazdasági fenntarthatóság

-A Vöröskereszt szerepe ebben az új típusú szociális segítségnyújtásban

-Termékbemutató/kóstoló

 

Tű, Cérna, Szeretet – a Vöröskereszt társadalmi vállalkozásának bemutatása

-Új munkahelyek létrehozásának jelentősége Mezőcsáton

-Megváltozott munkaképességű emberek képzése és munkába állítása

-Termékek előállítása, szervezeten belüli és szervezeten kívüli értékesítés

-Az értékesítés csatornáinak létrehozása

-Gazdasági fenntarthatóság

-A Vöröskereszt szerepe az új típusú szociális segítségnyújtásban

-A termékek bemutatása

 

Jelentkezés

A tanácsadásokon- humánerőforrás-fejlesztési, vállalkozás fejlesztési, marketing és nonprofit szervezeti szakértők bevonásával- jól hasznosítható tapasztalatokat lehet megszerezni, továbbá a résztvevők számára lehetőség nyílik a személyes szakmai kapcsolatrendszer bővítésére is.

A rendezvények minden, a megye területén működő, már létező vagy újonnan létrejövő civil szervezet, nonprofit gazdasági társaság, szociális szövetkezet, egyéb vállalkozások, illetve az érdeklődő önkormányzatok számára nyitottak; a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

A tanácsadási nap két részből áll: a délelőtt során egy 3 órás, előadásokra épülő tanácsadásra kerül sor, majd ezt követően – egy rövid szünetet beiktatva – szintén 3 óra áll rendelkezésre egyéni konzultációra, amelyre vonatkozó részvételi szándékát a regisztrációkor előzetesen jelezni szíveskedjen.

A támogatásban részesült Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat megbízásából a megyei paktum projekt keretében az Ex Ante Tanácsadó Iroda Kft. és az OKT-FULL Tanácsadó Kft. konzorciuma biztosítja a tanácsadói szolgáltatást.

A szociális gazdaság iránt érdeklődők számára olyan ismereteket kívánunk átadni, melyek segíthetik olyan piaci tevékenységek kialakítását és fenntartását, melyek társadalmi szempontból hasznos célt szolgálnak és / vagy hátrányos helyzetű személyek foglalkoztatását célozzák meg.

A tematikus csoportos tanácsadási napok három különböző fókusszal kerülnek megrendezésre, melyek a következők: szociális gazdaság, szolgáltatásfejlesztés, kapcsolatépítés.

A tanácsadási napok célja:

  • a szociális gazdaságban való részvétel iránti igény növelése;
  • termék- és szolgáltatásfejlesztés segítése;
  • a szervezeti működés fejlesztése;
  • a foglalkoztatás-bővítési lehetőségek feltárása;
  • a finanszírozási lehetőségek megismertetése;
  • piaci és állami szereplők, valamint a szociális vállalkozások közötti partnerségek fejlesztése az értékesítés bővítése, foglakoztatási együttműködések, kapacitások, eszközök megosztása érdekében;
  • foglalkoztatási célú projektek előkészítése.

 

Rendezvényeinken körbejárjuk a szociális gazdaság keretei között gyártott termék vagy szolgáltatás megtervezésének kérdéskörét, a piac jellemzőit, a partnerekkel való együttműködések tapasztalatait, a munkaerő biztosításának sajátosságait, illetve a projekt vagy vállalkozás lehetséges finanszírozási módjait.

A tanácsadási napon továbbá tájékoztatást nyújtunk a megyében működő foglakoztatási paktumokról és különböző, a munkavállalást segítő támogatások lehetőségeiről, különös tekintettel a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetűek foglalkoztatásának sajátos megoldásaira.

További kérdéseikkel, javaslataikkal forduljanak bizalommal a bazszocialisgazdasag@exante.hu címre.

Vissza