Vállalkozások humánpolitikáját fejlesztõ tanácsadási rendezvényünk 2020. november 19-én, 9 órai kezdettel online (link: https://us02web.zoom.us/j/81628649732) valósul meg.
A tanácsadási napon a vállalkozások humánpolitikáját érintõ aktuális munkajogi aspektusokat hallgathatják meg a résztvevõk. A nap elsõ felében a munkahelyi megfigyelés legális eszközei kerülnek bemutatásra. A második elõadás alkalmával a távmunka és home office azonosságait, különbségeit és a tervezett munkajogi változásokat ismerhetik meg.
Elsõsorban azon vállalkozások részvételére számítunk, akik munkahelyteremtõ beruházást terveznek, befektetési lehetõséget keresnek, illetve munkaerõhiánnyal küzdenek. A munkaerõpiac egyéb helyi szereplõinek is részvételi lehetõséget biztosítunk (pl.: munkaerõ-piaci szolgáltatásokat biztosító szervezetek, érdekképviseletek, civil szervezetek), akik a tervezett tevékenységek céljainak megvalósulását szakmai tapasztalatukkal támogatni tudják.
A rendezvény minden, a megyében mûködõ vállalkozás és foglalkoztató számára nyitott; a részvétel ingyenes, de elõzetes regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken tehet meg:
A november 19-ei tanácsadás témái:
Munkahelyi megfigyelés legális eszközei
- Mik a legális ellenõrzés módjai, eszközei?
- Kell-e a munkavállaló beleegyezése a munkáltató ellenõrzési jogának gyakorlásához?
- Betekinthet-e a munkáltató a munkavállaló levelezésébe, számítógépébe?
- A céges autóba szerelt GPS adatai milyen körben ismerhetõek és használhatóak fel a munkáltató részérõl?
Munkajogi aktualitások
- Távmunka és home office azonosságai, különbségei, tervezett változások.
- Munka Törvénykönyve módosítása, annak tételes ismertetése.
- Munkaidõ-pihenõidõ, és a munkaviszony megszüntetést érintõ témakörök.
A tanácsadási nap két részbõl áll: a délelõtt során egy 3 órás, elõadásokra épülõ tanácsadásra kerül sor, majd ezt követõen – egy rövid szünet után – szintén 3 óra áll rendelkezésre egyéni konzultációra, amelyre vonatkozó részvételi szándékát a regisztrációkor elõzetesen kérjük jelezni szíveskedjen.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat megbízásából a megyei paktum projekt keretében az Ex Ante Tanácsadó Iroda Kft. és az OKT-FULL Tanácsadó Kft. konzorciuma biztosítja a tanácsadói szolgáltatást.
A tanácsadási tevékenység elsõdleges célja munkaerõ-piaci és foglalkoztatási információk nyújtása és megismertetése, illetve foglalkoztatás-bõvítés ösztönzése (célcsoporti foglalkoztatás elõsegítése), vállalkozások HR feladataival foglalkozó munkatársak közötti együttmûködés kialakítása, illetve számukra tanácsadás nyújtása. Ennek keretében valósul meg:
- az álláskeresõi igények, illetve a vállalati foglalkoztatási igények összehangolása,
- az atipikus foglalkoztatási megoldások alkalmazásával kapcsolatos tapasztalatok megosztása,
- az aktuális munkajogi helyzetek átbeszélése, valamint
- a közös szakképzési, képzési elvárások megfogalmazása.
Kérdéseikkel, javaslataikkal forduljanak hozzánk bizalommal a baz humanpolitika@exante.hu címen.
Vissza